Magazín zahraničních zajímavostí. Reportáže vás zavedou do různých koutů světa, ale jedno budou mít společné – českou stopu. Nejprve to bude česká vesnice na ostrově Roatán v Karibiku, pak se vydáme do Florencie, kde nám bude průvodkyni dělat Češka Markéta původem z Havířova. A na závěr se podíváme do Běloruska, kde v jednom z klášterů restaurují fresku sv. Václava

Obsah dílu

Přehrát vše
Honduras

Roatán

Několik desítek kilometrů od honduraského pobřeží leží ostrov Roatán. Někdy se o něm mluví jako ne o zcela objeveném ráji na Zemi. Je to dokonce prý jeden z nejkrásnějších ostrovů vůbec. Češi ho už objevili a založili tam vesnici. S typickými červenými střechami, přesně s takovými, jaké mají vesnice na Moravě. Autor následující reportáže Michal Čeliš tvrdí, že život tam plyne pomaleji a je tam krásně. Ostatně co jiného byste čekali od ráje na Zemi?

videoHonduras: Roatán
...
video video

Honduras: Roatán

Mapa

Itálie

Florencie

V druhé reportáži zamíříme na jedno z nejromantičtějších míst v Evropě, do Florencie. Bývá někdy označována také jako hlavní evropské město umění. I v následující reportáži nás čeká česká stopa. Naší průvodkyní po těch nejzajímavějších místech města bude rodačka z Havířova, která si jméno Markéta změnila na Meggie a ve Florencii žije už devět let. Den od rána do večera nabitý zážitky s ní prožila naše spolupracovnice Nikola Tenevová.

videoItálie: Florencie
...
video video

Itálie: Florencie

Mapa

Bělorusko

Polock

Příští týden si v Česku připomeneme výročí úmrtí sv. Václava. Příběh českého knížete z 10. století, kterého nechal v touze po moci zavraždit vlastní bratr Boleslav, byl už v raném středověku známý po celé Evropě. Fresku sv. Václava z 12. století našli dokonce i v klášteře na severu Běloruska a teď ji restaurují. S kamerou se tam vypravil i Objektiv.

videoBělorusko: Polock
...
video video

Bělorusko: Polock

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 ST HD