Magazín zahraničních zajímavostí. Těšit se můžete do tak trochu jiného Švýcarska, navštívíme oblast Ticino až u italských hranic. Pak se vydáme na Sicílii – jejím symbolem je sopka Etna. Zjistíme o ní hodně podrobností. A na závěr se vrátíme do Švýcarska – tentokrát ale až k samotným hranicím s Francií – projdeme se po Ženevě

Obsah dílu

Přehrát vše
Švýcarsko

Ticino

Nejjižnější švýcarský kanton Ticino je jakýmsi kompromisem mezi pověstnou švýcarskou pořádkumilovností a italskou ležérností. Fakt, že je tohle území už nějaký ten pátek součástí švýcarské konfederace, se na vzhledu zdejších měst ani mentalitě jejích obyvatel nijak zásadně nepodepsal. Mluví se tu italsky, vaří se tady italská jídla a popíjí italské víno. Prostě taková malá švýcarská Itálie.

videoŠvýcarsko: Ticino
...
video video

Švýcarsko: Ticino

Mapa

Itálie

Sicílie

Míříme na Sicílii, na největší ostrov ve Středozemním moři. A zajímat nás budou hned tři místa. Nejprve to bude sopka Etna, pak Liparské ostrovy a naši cestu zakončíme v kouzelné historické Taormině.

videoItálie: Sicílie
...
video video

Itálie: Sicílie

Mapa

Švýcarsko

Ženeva

Výborná čokoláda, nejpřesnější hodinky, nejvyšší hora Evropy a bílý kříž ve znaku vlajky. Ano, toto všechno jsou symboly Švýcarska. My se dnes vypravíme do nejzápadnějšího cípu tohoto státu až k samotným francouzským hranicím, do města Ženevy.

videoŠvýcarsko: Ženeva
...
video video

Švýcarsko: Ženeva

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 ST HD