Magazín zahraničních zajímavostí. V první reportáži se vydáme po stopách Leonarda da Vinci v italské Florencii. Zajímavou českou stopu objevil v Kolumbii náš spolupracovník Martin Mikule, více vám prozradí druhá reportáž. Na závěr se podíváme, jak to dnes vypadá v bývalé těžební oblasti v polských Katowicích

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Leonardo da Vinci

Florencie – to je jedno z nejnavštěvovanějších měst Itálie. Mezi nejslavnější umělce, kteří jsou s Florencií spojeni, patří jednoznačně Leonardo da Vinci. A právě po stopách tohoto všestranného renesančního umělce se ve Florencii vydala Nikola Tenevová.

videoItálie: Leonardo da Vinci
...
video video

Itálie: Leonardo da Vinci

Mapa

Kolumbie

Moravia

Morava a Kolumbie – mnoho společného nemají. Přesto ale ve druhém největším kolumbijském městě, v Medellínu, je čtvrť, která nese jméno Moravia. Jak zjistil náš spolupracovník Martin Mikule, tak to kdysi býval špinavý a nebezpečný slum ovládaný drogovou mafií. Dnes už je ale všechno úplně jinak.

videoKolumbie: Moravia
...
video video

Kolumbie: Moravia

Mapa

Polsko

Doly v Katowicích

Kleofáš, Večírek, Strýček, nebo Luizino štěstí. Moc nám toho tato jména neřeknou, ale v sousedním Polsku znamenaly obživu pro rodiny mnoha generací. Jsou to totiž názvy dolů v průmyslové slezské oblasti, konkrétně ve městě Katowice. Dnes jsou z původních třinácti dolů v provozu jen tři. A jak to v Katowicích dnes vypadá? To uvidíte v naší reportáži.

videoPolsko: Doly v Katowicích
...
video video

Polsko: Doly v Katowicích

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 ST HD