29 minut

9. duben 2017

Obsah dílu

Německo: Bodamské jezero — Egypt: Abúsír — Thajsko: Tetování — 30 let Objektivu: Jakub Freiwald

Části dílu

00:56
Německo: Bodamské jezero
  Míříme k Bodamskému jezeru. Němci mu také někdy říkají Švábské moře. Jezero leží na hranici tří států – Německa, Švýcarska a Rakouska. Někteří o tomto kraji mluví jako o zapomenuté perle Evropy. A jak uvidíte v reportáži Miroslava Čap, mají pravdu. Oblast je to krásná a k vidění je tam toho víc než dost.
  10:17
  Egypt: Abúsír
   V Egyptě je už v plném proudu letošní jarní sezóna vykopávek. Na pouštním nalezišti Abúsír nesmí chybět ani český archeologický tým, který na místě v posledních skoro už šesti dekádách učinil řadu světových objevů. Odpečetění dvou prastarých hrobek a jejich předání pod českou patronaci si nemohl nechat ujít náš blízkovýchodní zpravodaj Jakub Szántó.
   19:35
   Thajsko: Tetování
    Chrání před černou magií a přitahuje štěstí, je to více než pouhá ozdoba těla – je to takzvané ochranné tetování. Během několika týdnů se energie z tetování prý dostane do celého těla. Ti, kteří ochranné tetování mají se jednou za rok schází na speciálním festivalu. Koná se v Thajsku. A jak říká autora následující reportáže Pavel Zvolánek, je to jeden z nejbizarnějších festivalů, který v této zemi můžete navštívit.
    26:09
    Soutěž
     Jak se jmenuje prastarý rituál, kterým začíná archeologická sezóna v Egyptě?A) otevírání pyramidB) probouzení sfingC) odpečetění hrobek
     26:45
     Jakub Freiwald
      Objektiv letos slaví 30 let. Co mu k jeho výročí přeje náš spolupracovník Jakub Freiwald?
      Přehrát celé video
      Stopáž29 minut
      Další díl
      16. duben 2017

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám