Magazín zahraničních zajímavostí. Tentokrát se vypravíme k Bodamskému jezeru. Náš blízkovýchodní zpravodaj nás poté vezme do Ábúsíru mezi české egyptology a ve třetí reportáži se vydáme do Thajska na jeden nezvyklý festival

Obsah dílu

Přehrát vše
NěmeckoRakousko

Bodamské jezero

Míříme k Bodamskému jezeru. Němci mu také někdy říkají Švábské moře. Jezero leží na hranici tří států – Německa, Švýcarska a Rakouska. Někteří o tomto kraji mluví jako o zapomenuté perle Evropy. A jak uvidíte v reportáži Miroslava Čap, mají pravdu. Oblast je to krásná a k vidění je tam toho víc než dost.

videoNěmecko: Bodamské jezero
...
video video

Německo: Bodamské jezero

Mapa

Egypt

Abúsír

V Egyptě je už v plném proudu letošní jarní sezóna vykopávek. Na pouštním nalezišti Abúsír nesmí chybět ani český archeologický tým, který na místě v posledních skoro už šesti dekádách učinil řadu světových objevů. Odpečetění dvou prastarých hrobek a jejich předání pod českou patronaci si nemohl nechat ujít náš blízkovýchodní zpravodaj Jakub Szántó.

videoEgypt: Abúsír
...
video video

Egypt: Abúsír

Mapa

Thajsko

Tetování

Chrání před černou magií a přitahuje štěstí, je to více než pouhá ozdoba těla – je to takzvané ochranné tetování. Během několika týdnů se energie z tetování prý dostane do celého těla. Ti, kteří ochranné tetování mají se jednou za rok schází na speciálním festivalu. Koná se v Thajsku. A jak říká autora následující reportáže Pavel Zvolánek, je to jeden z nejbizarnějších festivalů, který v této zemi můžete navštívit.

videoThajsko: Tetování
...
video video

Thajsko: Tetování

Mapa

30 let Objektivu

Jakub Freiwald

Objektiv letos slaví 30 let. Co mu k jeho výročí přeje náš spolupracovník Jakub Freiwald?

videoJakub Freiwald
...
video video

Jakub Freiwald


Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 ST HD