Magazín zahraničních zajímavostí. Tentokrát se můžete těšit do belgického města Mechelen, čeká vás i výprava za vulkány na Kamčatce a také výlet do Persepole v Íránu

Obsah dílu

Přehrát vše
Belgie

Mechelen

Míříme do belgického Mechelenu. Dominantou města je už zmiňovaná nedostavěná věž. Proč ji nikdy nedostavěli, se dozvíte už za chvíli. Mechelen má také jeden světový unikát. Zájemci z celého světa sem jezdí studovat zvonkohru na unikátní vysokou školu. A zvonkohru v naší reportáži také uslyšíte.

videoBelgie: Mechelen
...
video video

Belgie: Mechelen

Mapa

Rusko

Kamčatka

Končí, anebo tam začíná Rusko? Vyrážíme na Kamčatku. Vezme nás tam Miroslav Karas. Je tam neuvěřitelné množství hor sopečného původu, aktivních sopek už jen pár desítek. A najdete tam také geotermální elektrárnu. Miroslav pro vás má vždycky něco extra. Tentokrát to bude neobvyklý recept.

videoRusko: Kamčatka
...
video video

Rusko: Kamčatka

Mapa

Írán

Persepolis

V další reportáži na vás dýchne perská historie. Uvidíte zbytky největšího královského paláce své doby. Persepolis na území Íránu, to byl vrchol tehdejší architektury. Dnes se tam tyčí několik sloupů a zbytky staveb, ale v době perských velekrálů to bylo jedno z nejkrásnějších a nejmonumentálnějších míst světa.

videoÍrán: Persepolis
...
video video

Írán: Persepolis

Mapa

30 let Objektivu

Alena Zárybnická

Objektiv letos slaví 30 let. Naší spolupracovnicí je i Alena Zárybnická, kterou znáte z relací o počasí. Když má šanci, tak pro Objektiv točí ráda. Jak se na své cesty připravuje?

video30 let Objektivu
...
video video

30 let Objektivu


Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 ST HD