Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Kostarika

Perla střední Ameriky

Kostarice se přezdívá „perla střední Ameriky“. Jak za chvíli uvidíte, tak země je to překrásná. S Objektivem se teď vydáme napříč tamními mlžnými pralesy, až k vrcholu sopky a úchvatným vodopádům. Tropické lesy jsou domovem hravých opic, nosálů, krokodýlů, tapírů, nebo nejrůznějších druhů ještěrů. A víte, podle čeho Kostarika dostala své jméno? Prý za to může zdobené oblečení místních obyvatel.

videoKostarika: perla střední Ameriky
...
video video

Kostarika: perla střední Ameriky

Mapa

Velká Británie

Cambridge

Herec a režisér Ondřej Kepka se vydal do Anglie a do Skotska po stopách Karla Čapka. Pravidelní diváci Objektivu ví, že Ondřejovo skotské putování jsme vysílali nedávno. Dnes míříme do Anglie a hlavně do univerzitního města Cambridge. Za chvíli začíná nový školní rok, a pokud máte vysoké ambice, co se vzdělání týče, tak se v následující reportáži dozvíte i to, jak složité je pro někoho z České republiky získat na slavné Cambridge doktorát.

videoVelká Británie: Cambridge
...
video video

Velká Británie: Cambridge

Mapa

Srí Lanka

Život na Srí Lance

A v poslední reportáži se vypravíme na Srí Lanku. V reportáži našeho spolupracovníka Jana Černého se dozvíte spoustu zajímavostí ze života místních rybářů. Tak třeba – kdo při rodinném obědě dostává jídlo jako první a proč. A jak se připravuje a jak chutná tradiční srílanské kari? To všechno se dozvíte v naší reportáži a vydáme se i na jednu netradiční farmu – na hadí farmu.

videoSrí Lanka: život na Srí Lance
...
video video

Srí Lanka: život na Srí Lance

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2016
 ST