Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Rakousko

Márovi 1

Rodinu Márových z Přerova pravidelní diváci Objektivu dobře znají. Jejich expedice do dalekých krajů jsme podrobně mapovali. Jirka Mára je jediný cestovatel, který na invalidním vozíčku projel všechny světadíly. Před časem se jeho stav ale prudce zhoršil a zdálo se, že neobyčejným výpravám je konec – musí být totiž neustále napojen na dýchací přístroj. Jirka se ale nevzdal a vy se teď můžete podívat na putování rodiny Márových po evropských zemích, začínáme v Rakousku.

videoMárovi 1
...
video video

Márovi 1

Mapa

Francie

Márovi 2

Z Rakouska se s Márovými teď přesuneme do Francie. Podle nich je v této zemi toho k vidění tolik, že by tu mohli strávit i několik let. Vydali se do města, které prý svou krásou může konkurovat Paříži. Pak se vydali vlakem na sopku, obdivovali nejvyšší most na světě a nevynechali ani místní slavnou specialitu.

videoMárovi 2
...
video video

Márovi 2

Mapa

Francie

Márovi 3

Právě ve Francii se Márovi rozhodli, že si splní svůj dávný rodinný sen. Mnohokrát se při svých výpravách vezli na nějakém plavidle. Teď si ale takový způsob cestování chtěli užít naplno – nejen se plavit, ale i loď řídit a bydlet v ní. Jirka vybral Canal Du Midi, což je oblíbená vodní cesta v jižní Francii a doufal, že i s dýchacím přístrojem plavbu zvládne.

videoMárovi 3
...
video video

Márovi 3

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2016
 ST