29 minut

3. července 2016

Obsah dílu

Polsko: Vratislav — Francie: Verdun — Belgie: Čurající sochy

Části dílu

00:49
Vratislav
  Míříme do Polska. Konkrétně do Vratislavi. Je to čtvrté největší polské město. Svými dějinami je úzce spojeno s Českým královstvím, třeba Karel IV. Vratislav navštěvoval s velkou oblibou. Letos je to také Evropské město kultury. Možná vám to bude připadat trochu zvláštní, ale momentálně je to také město plné trpaslíků. Ano, slyšíte dobře. A v následující reportáži uvidíte, že je to skutečně tak.
  07:50
  Verdun
   „Buďte tiše, hrdinové odpočívají“ – takový je nápis u vysoké sochy ženy s tragickým výrazem ve tváři na jednom z hřbitovů v blízkosti Verdunu. Právě tady se odehrála jedna z největších bitev první světové války. Padlo zde 700 tisíc vojáků. Krajina u Verdunu byla totálně zničena a stopy války jsou tam patrné dodnes. A právě do těchto míst vás zavede další reportáž.
   18:17
   Belgie: čurající sochy
    To, že jeden ze symbolů Bruselu je socha čůrajícího chlapečka, ví asi každý. Ale, že je tam čůrajících soch víc, to ví málokdo. Spolupracovník Objektivu Ivan Bareš toho o bruselských sochách zjistil poměrně dost. Možná vás některé informace i trochu překvapí a až třeba budete mít cestu do Bruselu, tak budete vědět, kde přesně sochy najdete.
    26:36
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     10. července 2016

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám