Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Malajsie

Mount Kinabalu

Hned na úvod se vypravíme na vrchol jedné čtyřtisícovky. A sice na Mt. Kinabalu. O této hoře, kterou najdete na ostrově Borneo, se říká, že je to ta nejjednodušší čtyřtisícovka. Jak se za malou chvíli dozvíte, zvládne ji zdolat i pětileté dítě, nebo 95letý stařec. Lidé tam ale míří hlavně kvůli přenádherné přírodě tamních pralesů a neuvěřitelnému množství různých druhů zvířat a rostlin. Jen si to představte – 1200 druhů orchidejí, nebo 9 druhů masožravých rostlin.

videoMount Kinabalu
...
video video

Mount Kinabalu

Mapa

Bahrajn

Objektiv osobně: nejmladší království

Dnes v rubrice Objektiv Osobně uvidíte reportáž sportovního redaktora a komentátora Stanislava Bartůška. Vyrazil do malé ostrovní země v Perském zálivu, do země s jednou z nejrychleji se rozvíjející ekonomikou v arabském světě. Počet stálých obyvatel je tam téměř navlas stejný jako v Praze. Z toho ale celou polovinu tvoří cizinci. Řeč je o Bahrajnu. Je to nejmladší království světa. Krále má teprve od roku 2002.

videoObjektiv osobně: nejmladší království
...
video video

Objektiv osobně: nejmladší království

Mapa

Japonsko

Tokio

Další reportáž vás zavede do země vycházejícího slunce. Přímo do hlavního města této země, do Tokia. Autor reportáže, náš spolupracovník Daniel Novotný do Japonska jezdí pravidelně a ve své reportáži vám přiblíží, jak tam místní lidé tráví volný čas a co rádi dělají o víkendu. Dozvíte se i to, co dělají, když mají nějaké přání.

videoTokio
...
video video

Tokio

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2015
 ST