29 minut

2. srpna 2015

Část: Lukostřelba

Obsah dílu

Španělsko: Fuerteventura — Velká Británie: Richard III. — Belgie: Objektiv osobně — Bhútán: Lukostřelba

Části dílu

01:09
Fuerteventura
  Fuerteventura, ostrov, kterému se někdy přezdívá evropský Karibik. Je to také ráj pro milovníky surfování. Ideální podmínky jsou tu téměř po celý rok. Ti odvážnější tu mohou vyzkoušet takzvaný kitesurfing. Úplně nevíte, co to je? Nevadí, dozvíte se v reportáži Michaely Cmíralové. Kromě sportu se můžete těšit na místní dobroty. Oblíbená je na tomto ostrově pochoutka s názvem gofia. Jak se připravuje a z čeho se vyrábí? Dá se chuťově k něčemu přirovnat?
  09:21
  Richard III.
   Británie na jaře pohřbila se všemi poctami svého posledního krále, který padl v bitvě. Richard III. je také jediným panovníkem, který nemá hrob ve Westminsterském opatství nebo v kapli sv. Jiří na venkovském sídle britských panovníků ve Windsoru. Po stopách Richarda III., jeho poslední bitvy a senzačního objevu jeho tělesných ostatků se vydal Ivan Kytka.
   18:15
   Objektiv osobně
    Jak relaxují zpravodajové České televize, když mají chvilku volna? Dnes se o svá oblíbená místa podělí náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal. Určitě vás vezme do své oblíbené restaurace. Přelomové události ve Velké Británii, v Nizozemsku, ale také pravidelné cesty přes Lucembursko do Strasbourgu, kde mezinárodní soudci vynášejí verdikty a europoslanci ovlivňují život půlmiliardové unie. To vše má bruselský zpravodaj na starost.
    22:08
    Lukostřelba
     A na závěr pro vás máme reportáž z televizního archivu. Není to jen tak dostat se do Bhútánského království. Pečlivě tam hlídají počet turistů, které do své země ročně pustí. Reportérovi Michalovi Kubalovi se to povedlo. A pro Objektiv natáčel s populárním zpěvákem, který si rád zastřílí z luku.
     27:00
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž31 minut
      Další díl
      9. srpna 2015

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám