Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Španělsko

Fuerteventura

Fuerteventura, ostrov, kterému se někdy přezdívá evropský Karibik. Je to také ráj pro milovníky surfování. Ideální podmínky jsou tu téměř po celý rok. Ti odvážnější tu mohou vyzkoušet takzvaný kitesurfing. Úplně nevíte, co to je? Nevadí, dozvíte se v reportáži Michaely Cmíralové. Kromě sportu se můžete těšit na místní dobroty. Oblíbená je na tomto ostrově pochoutka s názvem gofia. Jak se připravuje a z čeho se vyrábí? Dá se chuťově k něčemu přirovnat?

videoFuerteventura
...
video video

Fuerteventura

Mapa

Velká Británie

Richard III.

Británie na jaře pohřbila se všemi poctami svého posledního krále, který padl v bitvě. Richard III. je také jediným panovníkem, který nemá hrob ve Westminsterském opatství nebo v kapli sv. Jiří na venkovském sídle britských panovníků ve Windsoru. Po stopách Richarda III., jeho poslední bitvy a senzačního objevu jeho tělesných ostatků se vydal Ivan Kytka.

videoRichard III.
...
video video

Richard III.

Mapa

Belgie

Objektiv osobně

Jak relaxují zpravodajové České televize, když mají chvilku volna? Dnes se o svá oblíbená místa podělí náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal. Určitě vás vezme do své oblíbené restaurace. Přelomové události ve Velké Británii, v Nizozemsku, ale také pravidelné cesty přes Lucembursko do Strasbourgu, kde mezinárodní soudci vynášejí verdikty a europoslanci ovlivňují život půlmiliardové unie. To vše má bruselský zpravodaj na starost.

videoObjektiv osobně
...
video video

Objektiv osobně

Mapa

Bhútán

Lukostřelba

A na závěr pro vás máme reportáž z televizního archivu. Není to jen tak dostat se do Bhútánského království. Pečlivě tam hlídají počet turistů, které do své země ročně pustí. Reportérovi Michalovi Kubalovi se to povedlo. A pro Objektiv natáčel s populárním zpěvákem, který si rád zastřílí z luku.

videoLukostřelba
...
video video

Lukostřelba

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2015
 ST