Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Nepál

Zemětřesení

Nepál jsme s Objektivem navštívili už mnohokrát. Určitě si vybavíte reportáže z metropole Kátmándú, nebo z nejstaršího města v Káthmándské kotlině: Pátanu. Dnes vám ukážeme v unikátních záběrech naší spolupracovnice Terezy Hronové Nepál po ničivých zemětřeseních, která ho nedávno téměř srovnala se zemí. S obnovou země tu pomáhají také Češi – humanitární pracovníci, záchranáři i turisté. Snaží se, aby se země zase brzy otevřela světu.

videoZemětřesení
...
video video

Zemětřesení

Mapa

Belgie

Valonsko

Belgie – to není jen Brusel, nebo Bruggy a Ghett ve Flandrech, kam míří turisté z celého světa. Ale také její frankofonní část. Metropolí Valonska je Namur. Jeho pevnost je nejstarším trvalým osídlením v celém Beneluxu. A jak říká náš zpravodaj Bohumil Vostal – Valonsko je turisty nespravedlivě opomíjené. Jestli je to pravda, posuďte sami.

videoValonsko
...
video video

Valonsko

Mapa

Tchaj-wan

Hualien

Míříme na Tchaj-wan – konkrétně do jednoho tamního oblíbeného prázdninového letoviska Hualien, které leží přímo na břehu Tichého oceánu. A mimo jiné tam navštívíme jedno z největších turistických lákadel. Národní park Taroko. Těšit se můžete na nádherné kaňony, vodopády, nebo mosty s poetickými názvy.

videoHualien
...
video video

Hualien

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2015
 ST