Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Filipíny

Lidé ze skal

Filipínský ostrov Palawan – tam se vydáme právě teď. Vezmeme vás mezi příslušníky kmene Tau´t bato, což by se dalo přeložit jako Lidé ze skal. Proč se jim přezdívá právě takto? To se dozvíte už za chvíli. Žijí v totálním souznění s přírodou, která je v této části světa naprosto nádherná. S lidmi s kmene Tau´t bato se třeba můžete s Objektivem vydat na lov ryb. A nečekejte žádné rybářské pruty.

videoLidé ze skal
...
video video

Lidé ze skal

Mapa

Francie

Chateau Maintenon

Téměř po celé Francii najdete úžasné zámky. Mnohé z nich v sobě skrývají až neuvěřitelné příběhy – a právě na jeden takový zámek vás ve své reportáži vezme i náš spolupracovník Jan Šmíd. Konkrétně to bude Chateau Maintenon, který leží jižně od Paříže. Bydlela v něm vychovatelka dětí krále Ludvíka XIV., která to nakonec dotáhla i na jeho víceméně legitimní manželku. Zámek také milují filmaři, natáčela se tu i jedna slavná scéna filmu Profesionál v hlavní roli s Jean-Paulem Belmondem.

videoChateau Maintenon
...
video video

Chateau Maintenon

Mapa

Portugalsko

Algarve

Portugalsko a korek, to nás čeká v další reportáži. V portugalském Algarve jsou korkové duby nepřehlédnutelnou součástí krajiny. Pobřeží tu lemují nekonečné písečné pláže, které se střídají se skalními útvary bizarních tvarů. Objektiv vás teď vezme mimo jiné i do nejkrásnějšího a nejvyhledávanějšího letoviska Algarve. Jmenuje se Abufeiran a až do 60. let minulého století to byla jen ospalá rybářská vesnice.

videoAlgarve
...
video video

Algarve

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2015
 ST