29 minut

22. února 2015

Obsah dílu

Vietnam: Tet nový rok — Belgie: Hmyzí produkty — Rusko: Mrtvá trať

Části dílu

01:00
Tet nový rok
  Vietnam a oslavy příchodu nového lunárního roku. Letos datum svátku Tet připadlo na 19. února a jak přesně nejvýznamnější oslavy roku ve Vietnamu probíhají? To se dozvíte v reportáži Daniela Novotného. V tento den by se podle tradice nemělo pracovat, nikdo by neměl nadávat, nic by se nemělo rozbíjet. Zkrátka by se zbytečně nemělo plýtvat energií, jen se věnovat oslavám.
  07:07
  Hmyzí produkty
   Hmyz na talíři – to není nic neobvyklého v Asii nebo v Africe. Ale aby se do jeho konzumace vrhli i Evropané, to je přímo Sisyfovský úkol. Přesto se do něj v Bruselu pustili. Na pulty velkých supermarketů přistály hmyzí pochoutky. Jaké jsou, odkud do nich výrobci hmyz berou a vůbec – proč to vlastně belgičtí výrobci potravin dělají. Na to se podíváme s naším bruselským zpravodajem Bohumilem Vostalem.
   18:11
   Mrtvá trať
    Před námi je další putování sibiřské expedice, která se rozhodla zmapovat pozůstatky takzvané Mrtvé trati, kterou v 50. letech stavěli vězni Gulagu – šlo o téměř 1500 km dlouhou železnici. Dostat se do míst neobydlené tajgy není vůbec jednoduché. Minulý týden jste viděli třídenní plavbu po Jeniseji, expedice se dostala k severnímu polárnímu kruhu. A v těchto místech je nejlepší cestovat vrtulníkem.
    26:34
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     1. března 2015

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám