28 minut

8. února 2015

Část: Víno

Obsah dílu

Ukrajina: Život na vesnici — Čína: Víno — Nepál: Město krásy

Části dílu

00:59
Život na vesnici
  Míříme na Ukrajinu – probíhající válka na východě země má dopad i na tak vzdálené místo, jakým je Zakarpatí. Kdysi to bývalo vyhledávané místo českých turistů, teď jich tam zavítá jen hrstka. S Objektivem teď můžete nahlédnout do života obyvatel tamních vesniček. Jak říká autorka reportáže Karolína Kočí, jejich pohostinnost je neuvěřitelná – ocitnete se u nich doma, ani nevíte jak. A řádně vás pohostí.
  10:24
  Víno
   Co myslíte, pije se v Číně víno? Ano, těší se tam stále větší oblibě. Jak zjistila Barbora Šámalová, pro bohaté Číňany je to trendy. A představte si, že s pěstováním vína v Číně začal i jeden Čech. V následující reportáži se dozvíte, jak náročné to je, co všechno tomu předcházelo a zda se počáteční dřina vyplatila. Ono totiž jen vybrat vhodné místo pro založení vinice nebylo v Číně vůbec jen tak.
   15:13
   Město krásy
    O Nepálu se říká, že je to země hor a bohů. Objektiv vás teď zavede do nejstaršího města v Káthmándské kotlině – do Pátanu. Je součástí metropole Káthmándú a stalo se z něj umělecké a kulturní centrum. Říká se mu také město krásy, podle původního názvu, který zněl Lalitpur. V reportáži Martina Čecha uvidíte, proč se mu tak říká.
    25:26
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     15. února 2015

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám