26 minut

14. prosince 2014

Část: Borneo

Obsah dílu

Malajsie: Borneo — USA: Knihovna — Lotyšsko: Riga secesní

Části dílu

00:56
Borneo
  Míříme do Malajsie. Těšit se můžete na nádhernou přírodu. Jak říká autor reportáže David Jakš, tak tohle místo je doslova biologický ráj – žijí tu stovky druhů zvířat a tisíce druhů rostlin. Dokonce tu najdete i největší květinu na světě. Objektiv vás teď vezme napříč malajským státem Sabah. Od tropického oceánu vystoupáme až na nejvyšší horu jihovýchodní Asie.
  07:15
  Knihovna
   Na úpatí hor americké Virginie leží skrytá Knihovna Kongresu, lépe řečeno její audiovizuální pobočka, která vlastní a zpracovává miliony zvukových a obrazových nahrávek – což je nejvíc na světě. Toto pracoviště vzniklo v bývalém bunkru ze studené války, kde americká vláda skladovala bankovky pro rozjezd hospodářství po možném jaderném útoku. Jaké skvosty se tam pro budoucí generace skrývají teď, o tom vám ve své reportáži poví víc náš zpravodaj v USA Martin Řezníček.
   15:47
   Riga secesní
    V Objektivu někdy dovedeme cestovat i v čase. A právě takový pocit budete mít v následující reportáži. Vydáme se o celé jedno století zpátky, do doby secese, a míříme do lotyšské Rigy. Na počátku dvacátého století tu tehdy během krátkého období vyrostlo několik stovek nádherných secesních domů a z Rigy se tak stalo krásné a tak trochu tajemné město. Kromě architektury se Objektiv zajímal i o historii tradiční čokolády a černého balzámu.
    24:12
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     21. prosince 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám