29 minut

5. říjen 2014

Obsah dílu

Chorvatsko: Cres — Chorvatsko: Hrnčířská tradice — Chorvatsko: Historické památky Dalmácie — Chorvatsko: Maršál Tito

Části dílu

01:13
Cres
  Tentokrát začínáme v pravém oddechovém rytmu. Na jednom z největších a nejsevernějších ostrovů Chorvatska. Ostrov Cres je ideálním místem, pokud nehledáte přeplněné pláže či hlučná turistická centra. Nasedněte s námi do člunu a na kolo. Naše chorvatská jízda začíná.
  07:29
  Hrnčířská tradice
   Ostrovu Iž se říká „ostrov oliv“. Místní obyvatelé žijí z jejich pěstování, z rybolovu či výroby keramiky. Iž je jediným z místních ostrovů, na kterém se podařilo dochovat hrnčířskou tradici. S námi nahlédnete pod ruce místního hrnčíře a uvidíte, jak se zajímavé nádoby vyrábějí.
   15:19
   Historické památky Dalmácie
    Chorvatsko je oblíbené hlavně díky moři. Krásné pláže a koupání tam každé léto přilákají i tisíce Čechů. Krajina ale má co nabídnout po celý rok. My vám ukážeme tři místa střední Dalmácie, která leží přímo na jadranské magistrále. Můžete je navštívit, i když právě nesvítí slunce.
    20:26
    Maršál Tito
     Z historických kulis vyrazíme za těmi, kteří v nich žili. Josip Broz Tito je v bývalé Jugoslávii pojmem, milovaným i nenáviděným. Do Titovy rodné obce každý rok v den jeho narozenin přicházejí tisíce lidí. A po Titových stopách v Chorvatsku vyrazili Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.
     27:03
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž29 minut
      Další díl
      12. říjen 2014

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám