Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Tibet

Lhasa

Lhasa – hlavní město Autonomní oblasti Tibet – navštívíme v první reportáži. Je to město, které leží v nadmořské výšce tři a půl tisíce metrů. Ještě ve dvacátých letech minulého století sem měli cizinci vstup zakázán. Dodnes tu prý lámové umějí oživovat mumie svých zesnulých předků. Okolní jeskyně dráždí fantazii archeologů a město samotné je plné tajemství.

videoLhasa
...
video video

Lhasa

Mapa

Panama

Panamský průplav

Je v provozu 24 hodin denně 365 dní v roce a letos oslavil už sté výročí. Řeč je o Panamském průplavu – nejdůležitější spojnici oceánů. Když byl v roce 1914 otevřen, tak okamžitě začal hrát klíčovou roli pro lodní dopravu mezi Atlantickým a Tichým oceánem, lodě už nemusely složitě obeplouvat okolo nejjižnějšího cípu Jižní Ameriky. A v současné době se plánuje jeho rozšiřování. Více se už dozvíte v reportáži Lucie Radové.

videoPanamský průplav
...
video video

Panamský průplav

Mapa

Egypt

Freediving

A naposledy si připomeneme jednu z reportáží, které jste měli možnost v Objektivu vidět během roku. Vzpomínáte na freedivery – tedy potápěče na jeden nádech a jejich nádherné záběry z mořských hlubin? V Objektivu jsme vám během roku nabídli hned několik reportáží. Teď si připomeneme jejich potápění u břehů Egypta.

videoFreediving
...
video video

Freediving

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST