Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Čína

Terakotová armáda

Před 40 lety kopal jeden čínský rolník studnu. Místo vody ale objevil postavy vojáků vypálených z hlíny. Svět tak uviděl tváře tisíců příslušníků terakotové armády. Fascinující objev provází dodnes mnoho otazníků. Některé se spolu budeme snažit v Objektivu objasnit.

videoTerakotová armáda
...
video video

Terakotová armáda

Mapa

Rakousko

Sankt Kanzian

Máte chuť napustit si vanu a relaxovat? Voda v jezeře Klopeiner v jižním Korutansku patří mezi nejteplejší v Evropě a výhled na místní hory a lesy vás dostane do pravé oddychové nálady. Nedaleko jste možná projížděli při poslední cestě na dovolenou do Chorvatska. Denisa Bukvajová a Tomáš Voženílek se tam zastavili. Teď vás přesvědčí, že to rozhodně nebyla ztráta času.

videoSankt Kanzian
...
video video

Sankt Kanzian

Mapa

Ukrajina

Hladomor

Objektiv pravidelně odhaluje nejenom krásy světa, ale i příběhy lidí, kteří v něm žijí. A ne vždy jsou to příběhy radostné. Vyrazíme teď do ukrajinské osady Katričivka, abychom poodhalili jednu z největších novodobých tragédií – ukrajinský hladomor. Někteří historici ho označují za plánovanou akci Josifa Stalina, aby urychlil kolektivizaci. Zemřeli tehdy tři miliony lidí. Tady je příběh jednoho, který zázračně přežil.

videoHladomor
...
video video

Hladomor

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2014
 ST