Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Francouzská Polynésie

Papeete

Ano, stačí jen letmý pohled na mapu a je na první pohled jasné, že tím, čím je pro nás Středoevropany vlak, musí být pro obyvatele Francouzské Polynésie loď. Hlavní město Papeete tak přirozeně nemá hlavní nádraží, ale za to má největší přístav v této části Pacifiku. Zamířit do papeetského doku je zejména pro nás suchozemce zajímavá výzva. A dnes ji můžeme v Objektivu společně zdvihnout.

videoPapeete
...
video video

Papeete

Mapa

Ukrajina

Volyňští Češi

Na pomezí Ukrajiny a Polska žila řada Volyňských Čechů už od poloviny 19. století. Protrpěli tady dvě světové války; a tu druhou provázelo skutečně nelítostné masové vraždění. Před 70 lety, počátkem jara 1944, se naši krajani hromadně hlásili do československé východní armády. Po osvobození se pak většina z nich vrátila do své původní vlasti. Po stopách válečných událostí na Volyni se pro Objektiv vydali Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

videoVolyňští Češi
...
video video

Volyňští Češi

Mapa

Thajsko

Chrámy II

V následující reportáži se po čase podíváme do Isánu, regionu ve východní části Thajska hraničícího s Laosem a Kambodžou. Víme už, že dávná Khmérská říše tu zanechala svatostánky, které si v ničem nezadají se známějším kambodžským Angkorem. Tentokrát na nás čeká mimo jiné jedna zajímavost, pro našince obzvláště pikantní.Dozvíte se, jak se dá konzumace piva propojit s duchovní praxí a nejen to, lze ji dokonce zužitkovat k budování chrámů.

videoChrámy v Thajsku II
...
video video

Chrámy v Thajsku II

Mapa

Stopáž24 minut
Rok výroby 2014
 ST