Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
USA

New Orleans

Jsou tu pouze dvě věci: láska na všechny způsoby k hezkým dívkám a hudba z New Orleans nebo od Duke Ellingtona. Všechno ostatní by mělo zmizet, protože všechno ostatní je ošklivé.“ Tak pravil Boris Vian. Hezká děvčata prominou, božský Duke jistě také, protože nás dnes čeká jen a pouze New Orleans a jeho štavanatý jazz. V pohledu reportérky Julie Urbišové, která se vydala přímo ke kořenům tohoto zázraku.

videoNew Orleans
...
video video

New Orleans

Mapa

Rusko

Velvyslanectví České republiky

Před námi je velmi netypický výlet. Moskva určitě nabízí celou řadu atrakcí. Málokdo by ale mezi ně zařadil komplex velvyslanectví České republiky v centru ruské metropole. Místa, kam lidé obvykle míří jen v konzulárních nebo obchodních záležitostech přitom nabízejí unikátní a v mnoha ohledech i špičkovou architekturu. Role pozorných a zasvěcených průvodců se teď v Objektivu ujmou sami čeští diplomaté.

videoVelvyslanectví České republiky
...
video video

Velvyslanectví České republiky

Mapa

Egypt

Freediving

Před námi je Egypt, ovšem jiný než bychom asi čekali. Bude to Egypt takříkajíc na jeden nádech. Potápění zcela určitě patří k nejpřitažlivějším aktivitám v této neklidné zemi. Ale freediving, který získává stále více příznivců, přináší nové rozměry. Výlet pod mořskou hladinu jen na lehko, bez složitého vybavení a zásob kyslíku vyžaduje opravdu velkou obezřetnost, kondici a respekt. Nabízí tak unikátí pohledy pod hladinu moře.

videoFreediving
...
video video

Freediving

Mapa

Stopáž24 minut
Rok výroby 2014
 P ST