Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Kmotr

Když se řekne Sicílie, tak se většině z nás vybaví mafie. Vládne tam svým způsobem dosud, ale pohled na ni výrazně změnil román Kmotr Maria Puza. Režisér Francis Ford Coppola pak natočil oscarovou trilogii a mnozí začali jezdit na Sicílii i proto, aby se podívali do míst, kde se natáčely některé scény z filmu. Romantické pojetí snímku a skutečnost se však výrazně rozcházejí, opravdové stopy mafie mají k filmové idealizaci hodně daleko, ale ty turista nevidí. Toho zajímá filmový Kmotr, a proto se vydává po jeho stopách, stejně jako náš spolupracovník Jan Šmíd.

videoKmotr
...
video video

Kmotr

Mapa

Japonsko

Japonská svatba

Tradiční japonské svatby jsou kvůli neustálému pronikání západní kultury pomalu na ústupu a většina mladých Japonců na dodržování jakýchkoliv svatebních rituálů dávno rezignovala. Kameramanka České televize Linda Vorlíčková měla možnost se tradičního japonského obřadu zúčastnit dokonce jako oficiální host nevěsty. A vy teď máte jedinečnou možnost se s Objektivem podívat, jak to na takové tradiční japonské svatbě vypadá.

videoJaponská svatba
...
video video

Japonská svatba

Mapa

Turecko

Altinbesik

Sto padesát kilometrů od turecké přímořské Antalye se v horách u městečka Ibradi skrývá jeskyně s lákavým názvem Altinbesik. Do češtiny by se název jeskyně dal přeložit jako „zlatá kolébka“. A letos se tohle místo stalo cílem společné turecko-české speleologické expedice. Objektiv byl u toho, a tak se i vy můžete stát součástí objevování tureckého podzemí.

videoAltinbesik
...
video video

Altinbesik

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 ST