Nahrávám video

29. prosinec 2013

Obsah dílu

Itálie: Kmotr — Japonsko: Japonská svatba — Turecko: Altinbesik

Části dílu

00:53
Kmotr
  Když se řekne Sicílie, tak se většině z nás vybaví mafie. Vládne tam svým způsobem dosud, ale pohled na ni výrazně změnil román Kmotr Maria Puza. Režisér Francis Ford Coppola pak natočil oscarovou trilogii a mnozí začali jezdit na Sicílii i proto, aby se podívali do míst, kde se natáčely některé scény z filmu. Romantické pojetí snímku a skutečnost se však výrazně rozcházejí, opravdové stopy mafie mají k filmové idealizaci hodně daleko, ale ty turista nevidí. Toho zajímá filmový Kmotr, a proto se vydává po jeho stopách, stejně jako náš spolupracovník Jan Šmíd.
  08:08
  Japonská svatba
   Tradiční japonské svatby jsou kvůli neustálému pronikání západní kultury pomalu na ústupu a většina mladých Japonců na dodržování jakýchkoliv svatebních rituálů dávno rezignovala. Kameramanka České televize Linda Vorlíčková měla možnost se tradičního japonského obřadu zúčastnit dokonce jako oficiální host nevěsty. A vy teď máte jedinečnou možnost se s Objektivem podívat, jak to na takové tradiční japonské svatbě vypadá.
   18:19
   Soutěž
    18:56
    Altinbesik
     Sto padesát kilometrů od turecké přímořské Antalye se v horách u městečka Ibradi skrývá jeskyně s lákavým názvem Altinbesik. Do češtiny by se název jeskyně dal přeložit jako „zlatá kolébka“. A letos se tohle místo stalo cílem společné turecko-české speleologické expedice. Objektiv byl u toho, a tak se i vy můžete stát součástí objevování tureckého podzemí.
     Přehrát celé video
     Stopáž25 minut
     Další díl
     5. leden 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám