Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Legionáři

Někdo z vás možná od svého dědy nebo pradědy slyšel rčení „to je krve jako na Piavě“. Tato slova nás vrací až k první světové válce a ke břehům italské Piavy a Lago di Garda kde, se bojovalo až v samém závěru konfliktu. Proti sobě tady stáli také naši krajané – na jedné straně legionáři, na druhé muži v Rakousko-uherských uniformách.

videoLegionáři
...
video video

Legionáři

Mapa

Malajsie

Jeskyně Batu

Malajsie by mohla být vzorem, a to nejen v ekonomickém smyslu, ale i co se týká tolerance. Dnes se zdá vcelku pozoruhodné, v jaké shodě tady žijí muslimové, buddhisté, křesťané i hinduisté. A právě hinduisté už bezmála 200 let zkrášlují na předměstí malajské metropole velmi zajímavé a vážené poutní místo. Jedná se o soustavu vápencových jeskyní jménem Batu.

videoJeskyně Batu
...
video video

Jeskyně Batu

Mapa

Španělsko

Santiago

Už víc jak 1000 let se po cestách i necestách Evropy trmácejí poutníci do Santiaga de Compostela, aby se tu poklonili ostatkům svatého Jakuba, tradičního patrona všech poutníků. My se do tohoto starobylého města v srdci Galicie vypravíme v naší další reportáži a zároveň se přesvědčíme, že i na západní výspě kontinentu můžeme narazit na naše krajany putující ve stopách starobylého světce.

videoSantiago
...
video video

Santiago

Mapa

Jižní Korea

Soul

Cestování prochází žaludkem – je to sice parafráze, ale vlastně se skvěle hodí k následující reportáži. Asi se shodneme na tom, že cesta do světa by nebyla úplná, kdybychom neochutnali alespoň hlavní místní speciality. I my jsme si to vzali k srdci; koneckonců měli jsme k tomu skvělou příležitost. Korejská kuchyně je jedna z nejzajímavějších v celé Asii a návštěvu Soulu jsme spolu s Danem Novotným obrátili v kulinářskou exkurzi.

videoSoul
...
video video

Soul

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 ST