Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Mexiko

Potomci Mayů

Míříme do Mexika, do Chiapasu, mezi potomky Mayů. Objektiv se vydal do vesnice San Chuan Chamula. Jak za malou chvíli uvidíte, je to místo se zvláštním kouzlem. Odehrávají se tu tajemné rituály a vy teď budete mít jedinečnou možnost se jich alespoň na chvíli zúčastnit a nasát atmosféru. Indiáni jsou jinak velice odtažití, s bělochy prý prakticky nekomunikují a mají se neustále napozoru. A dozvíte se i to, proč se neradi fotografují.

videoPotomci Mayů
...
video video

Potomci Mayů

Mapa

Nizozemsko

Pivovar

Piva nejrůznějších chutí a vůní vás čekají v následující reportáži. Vypravíme se do Nizozemska do jednoho malého rodinného pivovaru. Piva tady vyrobená nenajdete v žádném supermarketu, ale i tak jsou vyhledávaná a uznávaná mezi pivaři šíroko daleko. A v čem jsou tak zvláštní?

videoPivovar
...
video video

Pivovar

Mapa

Velká Británie

Karneval

A teď už nás čeká karnevalový rej. Navštívíme jeden z největších světových pouličních festivalů – karneval na londýnském Notting Hillu. Třídenní přehlídka masek, hudby a tance v karibském stylu se letos konala už po devětačtyřicáté. Ačkoliv je karneval v současném Londýně bezesporu vrcholem letní kulturní sezony, jeho zakladatelé se za něj v šedesátých letech museli tvrdě prát.

videoKarneval
...
video video

Karneval

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST