Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Grónsko

Thule

Míříme ke břehům Grónska. A pozor, čeká nás mimořádná výprava – nalodíme se na loď se slavným jménem Fram. Není to sice ona legendární dřevěná plachetnice, držitelka pozoruhodných rekordů, ale se svou předchůdkyní si určitě v mnohém nezadá. Když ještě přidám, že naším průvodcem na cestě bude Tomáš Sniegoň, novinář a historik žijící ve Švédsku, máme tu o důvod víc, vydat se s chutí na cestu.

videoThule
...
video video

Thule

Mapa

USA

Konec světa

Do nového konce světa zbývá 104 let. Jeden konec jsme právě šťastně minuli, alespoň ten, který deklarovaly výklady mayského kalendáře, a další výpočet podle něj připadá na 14. prosince 2116. Buď jak buď, my se připravujeme už teď a náš zpravodaj v USA Michal Kubal se setkal s těmi, kdo nám na této cestě mohou poskytnout cenné rady.

videoKonec světa
...
video video

Konec světa

Mapa

Francie

Paříž – výstava impresionistů

V Objektivu nechceme zanedbávat ani váš duševní vývoj, a tak vedle extrémních disciplín přežití a výprav do polárních krajů nabídneme materiál o něco subtilnější ovšem stejně zajímavý. Je tu Zdeněk Velíšek a jeho návrat do Francie do muzeí čarokrásné Paříže za legendárními impresionisty, jejichž umění ani čas neubral nic na síle.

videoPaříž – výstava impresionistů
...
video video

Paříž – výstava impresionistů

Mapa

Stopáž30 minut
Rok výroby 2012
 P ST