Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Jamajka

Reggae

Země rastamanů, reggae, rumu a podivně znějící angličtiny, to je malý karibský ostrov Jamajka. Dlouhý je 240 kilometrů a v nejširším místě měří pouhých 90 kilometrů. Reggae tu zní doslova na každém kroku. Není se co divit, je to hudební styl, který vznikl v šedesátých letech přímo tady. Kdo by neznal Boba Marleyho. Objektiv vás ale zavede i do rybářské vesnice, kde vám jeden z místních rybářů ukáže, jak správně udělat jamajskou nádivku do langusty. Už se vám sbíhají sliny?

videoReggae
...
video video

Reggae

Mapa

Egypt

Beduíni

Víte, který pokrm patří mezi nejstarší jídlo, které kdy připravil člověk? Prý je to beduínský chleba, kterému se říká fatir. V následující reportáži nahlédneme právě do světa beduínů. Vydáme se za nimi do Egypta. Jejich život v nehostinné poušti vůbec není snadný. Většinou všechno, co vlastní, je pár velbloudů, oslů a šperků. Kdysi beduíni věřili, že každý host, který se k nim dostal, je hostem přímo od Boha a je třeba se o něj náležitě postarat a tahle pohostinnost jim zůstala dodnes.

videoBeduíni
...
video video

Beduíni

Mapa

Indie

Ladakh

Tajemné buddhistické obřady a rituály provádí mniši vysoko v horách indického Himaláje po staletí. Vydáme se za nimi do Ladakhu. Jak vůbec vypadá život v tak vysokých horách? Jak lidé dávné rituály vnímají? Jaký k nim mají v současnosti vztah? A co vůbec lidé v Ladaku dělají jen tak pro zábavu, když skončí s namáhavou prací na svých polích? I to se v Objektivu dozvíte.

videoLadakh
...
video video

Ladakh

Mapa

Slovensko

Tetování

Teď pro vás máme jednu, pro Objektiv netradiční výpravu. Podíváme se na Slovensko do osady Rakúsy. A tentokrát se nebudeme toulat krásnou přírodu ani nebudeme obdivovat žádné historické památky. Čeká vás něco úplně jiného - taková malá přehlídka tetování. Do Rakús se vydal cíleně jeden pražský tater, protože na tělech místních Romů jsou prý k vidění opravdové skvosty. A některá tetování má v plánu si dokonce obkreslit.

videoTetování
...
video video

Tetování

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2012
 P ST