29 minut

17. červen 2012

Obsah dílu

Kypr: Freediving — Venezuela: Yanomami — Španělsko: Tenerife: pyramidy

Části dílu

00:56
Freediving
  Nedaleko kyperské Larnaky leží oblíbené místo potápěčů. Parta nejlepších českých feediverů tam s sebou vzala i Objektiv. A teď si ten ráj můžete prohlédnout i vy. Freediving se od běžného potápění dost liší, jak už ostatně sám název napovídá. Žádné kyslíkové bomby, ani nic jiného, zkrátka jen zadržený dech. Před prvním ponorem to chce dlouhý trénink, hodně vůle a odvahy. Všechno podstatné o tomto dechberoucím sportu už vám ale přímo na Kypru prozradí ti nejlepší z nejlepších, zkrátka česká freedivingová špička.
  08:54
  Yanomami
   Míříme do Venezuely. Do osady La Esmeralda. Hluboko v pralese Amazonie tam žijí doposud polodivocí indiáni kmene Yanomami. Dostat se přímo k nim není vůbec jednoduché. O to překvapivější to bylo setkání. Velká část těchto domorodců skoro nemluví španělsky, jde totiž o indiány, kteří jsou téměř netknutí civilizací. I tak se ale stávají součástí politického boje v současné Venezuele.
   15:52
   Tenerife: pyramidy
    Pro archeology jsou stále záhadou. Pyramidy na východním pobřeží Tenerife, jednoho z Kanárských ostrovů. Ze začátku si totiž vůbec nikdo nemyslel, že to jsou skutečné pyramidy. Na Kanárských ostrovech totiž haldy kamenů na okrajích polí, které tam zanechali původní rolníci, nebudí zvláštní pozornost. Až teprve na začátku devadesátých let Thor Heyerdal zjistil, že se skutečně jedná o pyramidy, které navíc tvoří lávové kameny. Kdo je ale postavil a kdy přesně? To je stále záhada.
    24:31
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     24. červen 2012

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám