Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Írán

Persie

Írán je země, kterou jsme si zvykli vnímat v hodně kontroverzních souvislostech. Je to ale také země, která má nesmírně bohatou a zajímavou historii, řadu památek a silné kulturní tradice, které sahají hluboko před křesťanství a islám. Krátká procházka městy, která byla kdysi oporou rozlehlé Persie napoví určitě víc.

videoPersie
...
video video

Persie

Mapa

Nepál

Střěcha světa

Nepál svírají horské masívy mezi Indií a Čínou. Není divu, je označován za střechu světa. Na jeho území je celkem osm z deseti nejvyšších velehor světa. Léta si tu podávají dveře prestižní horolezecké výpravy. Nepálská metropole je ale také tavící kotlík barvitých asijských kultur a náboženství.

videoStřěcha světa
...
video video

Střěcha světa

Mapa

USA

Portland – letadla

A teď míříme do Oregonu v USA. Když pojedete z tohoto státu na západě USA směrem do Kalifornie po silnici číslo 18, budete míjet městečko McMinnville. Nejspíš vás tady zaujme dopravní letadlo na střeše vodního parku. Je čas udělat si zastávku, před vámi je totiž jedno z největších muzeí letectví a kosmonautiky ve Spojených státech. K místním atrakcím patří třeba i jeden ze strojů z filmu Letec, ve kterém Leonardo di Caprio ztvárnil extravagantního miliardáře Howarda Hughse.

videoPortland – letadla
...
video video

Portland – letadla

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2012
 P ST