26 minut

4. března 2012

Obsah dílu

Filipíny: Věznice Iwahig — Jemen: Horské vesnice — USA: Yellowstone

Části dílu

00:51
Věznice Iwahig
  Míříme na Filipíny. A taky do vězení. Ano, slyšíte dobře, Objektiv vás opravdu teď vezme do vězení. Ta v Asii patří k těm nejtvrdším na celém světě. Dostat patnáctiletý trest znamená de facto rozsudek smrti. Už ale existují země, které zkoušejí najet na mírnější režim. A jednou z nich jsou právě Filipíny. Míříme na ostrov Palawan do věznice Iwahig.
  06:16
  Horské vesnice
   Četli jste Pohádky tisíce a jedné noci? Pak budete nadšeni z následující reportáže. Bude z Jemenu. Země je to extrémně hornatá, leží v jihozápadní částí Arabského poloostrova. Někdy se o ní mluví jako o „střeše Arábie“ nebo dokonce jako o „arabském Tibetu“. V jemenských horách najdete vesnice a města úplně jako ze slavných pohádek.
   12:39
   Yellowstone
    Nejstarší národní park na světě slaví 140. narozeniny. Yellowstonský národní park vznikl 1. března v roce 1872. Téměř 9 000 čtverečních kilometrů parku leží z velké části na území státu Wyoming, částečně pak v Montaně a ve státě Idaho. Krásy přírody tam každý rok přijede obdivovat na tři miliony turistů. Mezi nejoblíbenější atrakce parku patří gejzír Old Faithful, neboli Starý spolehlivec - svoje jméno získal díky svému naprosto dokonale pravidelnému rytmu tryskání vody. Pokud jste Yellowstone navštívili, tak jste jistě přesvědčeni o tom, že je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Stejně jako zpravodaj ČT ve Spojených státech Michal Kubal.
    24:16
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž25 minut
     Další díl
     11. března 2012

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám