Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Francie

Štrasburk

Malá Francie - to je jméno jedné z nejznámějších historických čtvrtí Štrasburku. Původ názvu je ale pro vlastenecké Francouze většinou zklamáním. Město Štrasburk, hlavní město francouzského regionu Alsasko, má vůbec zajímavou historii. V současnosti druhé hlavní město Evropy v minulosti pětkrát střídalo majitele. Francie a Německo se o něj přetahovali a místní obyvatelé měnili národnost prakticky každé století. I když se dnes štrasburští bez výjimky považují za Francouze, mnohé místní zvyky a tradice spíš než Francii připomínají právě Německo.

videoŠtrasburk
...
video video

Štrasburk

Mapa

Austrálie

Perth

Prý snad jen každý čtvrtý obyvatel australského Perthu je Australan. Našli byste tam zástupce snad každé národnosti. Například pivko si tam můžete dát v hospůdce u Nováků. Stejně jako ostatní australská velkoměsta, tak i Perth nabízí únik před rychlým tempem městského života v rozlehlých a nádherných parcích. Město leží přímo na pobřeží, takže je tu třeba populární i jachting a lenošení na pláži také nezní vůbec špatně, co říkáte?

videoPerth
...
video video

Perth

Mapa

Thajsko

Chiang Mai

Thajské město Chiang Mai, neboli Růže severu. To je místo, kam míříme. Thajci tvrdí, že pokud se do města nepodíváte, tak vaše návštěva Thajska vlastně ani nestála za to, zkrátka jste nepoznali celé jejich království. A asi na tom něco bude. Chiang Mai byste našli na severu země, je vlastně takovou neoficiální metropolí této oblasti Thajska. Dvousettisícové město je velmi klidné, je to až s podivem, že dodnes připomíná spíš větší vesnici. A prý si ho užijete, i když nevyrazíte na některý ze zdejších slavných treků za horskými kmeny. Stačí, když zůstanete v jeho samotném centru.

videoChiang Mai
...
video video

Chiang Mai

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST