Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
USA

Oshkosh

Míříme na sever USA do státu Wiconsin na západ od jednoho z velkých jezer, od jezera Michigan. Zde leží sedmdesátitisícové město Oshkosh. Na ostrohu zasahujícím do jezera Winnebago na návštěvníka za normálních okolností dýchne i přes svou rozlohu lehounce ospalou atmosférou. Poklid tohoto - jak sám místopis napovídá původně indiánského kraje, ale jednou v roce rozčísne řev leteckých motorů. To se tu koná pravidelné setkání milovníků letectví. Slétají se jich sem tisíce z celé Ameriky i zbytku světa. A v takovém případě nelze v Oshkoshi mluvit o nudě - navštívit největší letecký festival na světě - Air Venture - je snem mnoha milovníků rychlých křídel.

videoOshkosh
...
video video

Oshkosh

Mapa

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty: Abu Dhabí

O arabských zemích jsme v uplynulém roce slýchali výhradně v souvislosti s dramatickými politickými zvraty. Vřelo to samozřejmě i na arabském poloostrově, příběh bahrajnského království patří k těm nejznámějším a nejkontroverznějším. Jiných států jako třeba Spojených arabských emirátů a jeho centra Abu Dhabí se velké zvraty příliš netkly. Možná proto, že příjmy federace jsou páté nejvyšší na světě - tedy alespoň měřeno v hrubém domácím produktu přepočítaném na jednoho obyvatele. Ale nebojte se naše následující reportáž rozhodně nebude ani o politice, ani o ekonomice, nýbrž o tom, co vás asi bude zajímat v tuhle chvíli nejvíce - o zábavě, životním stylu a místní kultuře.

videoSpojené arabské emiráty: Abu Dhabí
...
video video

Spojené arabské emiráty: Abu Dhabí

Mapa

Thajsko

Ostrov Samet

S Objektivem vás zveme na tropický ostrov Samet do Thajska. Protože dny jsou krátké, pod kabát se zakusuje zima a do duše se vtírá sentiment. Pokud tohle platí i pro vás, máme řešení: uděláme si na chvíli léto. Jihovýchodní Asie je ideálním místem pro zahnání zimních depresí. Někoho možná zahřeje pomyšlení, že na ostrově, který kdysi patřil celý pirátům, je prý zakopán velký poklad. My jsme ale vyrazili za jinými atrakcemi skvělý jídlem a za žraloky.

videoOstrov Samet
...
video video

Ostrov Samet

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST