Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Řecko

Karpathos II

A po týdnu opět míříme na ostrov, který leží mezi Krétou a Rhodosem. Na Karpathos. Je tam totiž stále co obdivovat. Třeba místní tradice. V severním cípu ostrova najdete vesnici Olimbos. A liší se už na první pohled – potkáte tam totiž ženy v krojích i ve všední den, což jinde nebývá zvykem. Život ve vesnici plyne jiným tempem a tradicím a starým zvykům se tam daří i proto, že vesnička je obtížně dostupná – a i do té sousední je poměrně daleko. Z venkovních pecí tu voní pšeničný kváskový chléb a právě ten nás bude v následujících minutách hodně zajímat. Stejný kváskový chléb totiž bývá na Karpathu součástí rituálních obřadů, které se konají při náboženských fiestách. A jednu takovou teď v Objektivu uvidíte.

videoKarpathos II
...
video video

Karpathos II

Mapa

Madagaskar

Kohoutí zápasy

Oblíbenou zábavou tam jsou kohoutí zápasy. Jezdí se tam na lodích vytesaných z kmenů stromů. Populární domácí zvířata se jmenují zebu. Benzín se tankuje do plastových lahví a žije tam největší druh lemura na světě. Tak tohle všechno je typické pro Madagaskar – čtvrtý největší ostrov na světě. S Objektivem teď máte možnost ho projet doslova křížem krážem. Podíváme se i na místo odkud pocházejí prastaré posvátné stromy baobaby. Cestování po ostrově vůbec není snadné, vede tudy třeba jen jediná železniční trať a místní ji mají stále jako atrakci.

Mapa

Egypt

Velbloudi

Kolik stojí velbloud? Tušíte? Já jsem si netroufala ani tipnout, ale Hanka Scharffová mi to prozradila. V Egyptě na tamním největším velbloudím trhu za tato zvířata obchodníci zaplatí v přepočtu i 35 tisíc korun. Za co se nejvíc platí a proč? A jak to vůbec na takovém velbloudím trhu vypadá? A je pravda, že cvičený velbloud se prodá za více peněz? A popravdě, lze vůbec tato zvířata naučit nějakým povelům? Hanka tohle všechno zjistila a ještě spoustu dalšího. Třeba proč většina velbloudů na trhu stojí jen na třech nohách.

videoVelbloudi
...
video video

Velbloudi

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST