Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Indie

Cesta do Indie I

Z Čech do Indie je to po zemi asi 8 tisíc kilometrů. To už je docela štreka, co myslíte? Troufli byste si takovou cestu podniknout? A cestovat opravdu jen vlakem nebo autobusem? Stejně tak jako spolupracovník Objektivu novinář Ivan Brezina? On sám říká, že to pro něj byla vůbec nejzajímavější cestovatelská zkušenost. A to už toho viděl opravdu hodně. Cestu do Indie podnikl celkem třikrát. A to samotné už svědčí o tom, že to musí být opravdu zážitek. Svou třetí cestu do Indie Ivan ale pojal tak trochu s nadsázkou, uvidíte sami. A přibral si dokonce i parťáka, taky cestovatele, i když tak trochu jiného než byste čekali.

videoCesta do Indie I
...
video video

Cesta do Indie I

Mapa

BulharskoTurecko

Cesta do Indie II

A pokračujeme dál. Ivan s Pepkem přeci jenom mají před sebou ještě pořádný kus cesty. Z Rumunska přes Bulharsko. Tam se na chvíli zastavíme. A podíváme se na jeden unikát. A sice na nejstarší osídlené místo v zemi, jmenuje se Veliko Tarnovo. A jak sám Ivan říká je to jedno z nejnádhernějších míst celého Balkánu. Pokud byste měli cestou do Indie udělat jen jedinou zastávku v Bulharsku, tak by to mělo být právě tady. Pak už nás čeká Turecko, most přes Bospor a budeme spolu s naší výpravou v Asii. Ale pěkně popořadě.

videoCesta do Indie II
...
video video

Cesta do Indie II

Mapa

ÍránPákistán

Cesta do Indie III

Pozemní cesta na východ je proti letadlu velmi levná. Samotná doprava z Prahy až na indické hranice vás přijde jen asi na čtyři tisíce korun. Jídlo a hotely jsou v Asii doslova za hubičku. Pokud se ale tudy vydáte na jaře a v létě, budete se na rozpálených pouštích Íránu a Pákistánu smažit stejně, jako naši poutníci. Čtvrtému horko nevadí, to jste si už asi všimli. Je totiž vyroben z vulkanizované gumy. Takže je před námi poslední část jejich dobrodružství.

videoCesta do Indie III
...
video video

Cesta do Indie III

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST