Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Laos

Památník Patuxay

Hlavní město Laosu – Vienťan je považováno za jednu z vůbec nejkrásnějších metropolí Asie. A představte si, že tam žije pouhých 200 tisíc stálých obyvatel. Vienťan se chlubí řadou velmi zajímavých památek, jednou takovou je i Vítězný oblouk. Ne, nespletli jsme se, opravdu se ta stavba tak jmenuje, i když vám její název jistě připadá povědomý, jen z jiné země. A přeci jen mají oba oblouky něco společného. Ten v Laosu je totiž kopií slavného Vítězného oblouku v Paříži.

videoPamátník Patuxay
...
video video

Památník Patuxay

Mapa

Egypt

Koptské vánoce

V srpnových speciálních vydáních Objektivu jsme se rozhodli, že si připomeneme zajímavé reportáže, které jste měli možnost vidět v průběhu roku. Dnes se vracíme o půl roku zpátky, k cestě Hany Scharffové do Egypta. Prožila tam koptské vánoce a pro Objektiv zachytila jejich jedinečnou atmosféru. V dnešní době tvoří Koptové křesťanskou menšinu hlavně v Egyptě. Setkáte se s nimi i v jiných státech, ale spíše výjimečně. Jak vůbec vypadají koptské vánoce, v čem se liší od těch našich a kdy přesně se slaví? Tak přesně na tyhle otázky vám odpoví právě Hanka Scharffová.

videoKoptské vánoce
...
video video

Koptské vánoce

Mapa

Egypt

Rozhovor s Hanou Scharffovou

Egypt je země, která se zásadně změnila, a přímo Hanky Scharffové jsme se zeptali, jak na Egypt vzpomíná. Zajímalo nás i jaké měla prázdniny a jaké jsou její plány na zbytek léta.

videoRozhovor s Hanou Scharffovou
...
video video

Rozhovor s Hanou Scharffovou


Pákistán

Řemesla

Mlynář, švec, krejčí, řezbář, pekař… to jsou řemeslníci, o kterých v Evropě čteme hlavně dětem v pohádkách. Jich práce u nás zmizela za zdi továren, z velké části je nahradily stroje. V zemi, jako je Pákistán, mají ale řemeslníci jiné postavení. Jejich dovednosti jsou tu stále nepostradatelnou součástí každodenního života. Dojít si k pekaři několikrát denně pro teplý chléb je tu stejnou samozřejmostí jako u nás zajet si pro rohlík do supermarketu.

videoŘemesla
...
video video

Řemesla

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST