Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše

Špicberky: trekking

S Objektivem se vydáme na cestu s partou českých dobrodruhů. Putování arktickou tundrou z norské na ruskou stranu souostroví Špicberky je skutečně jen pro odvážné povahy. Jak členové výpravy sami říkají, někdy se jim zdálo, že cestovali i časem. Na ruské straně měli chvílemi totiž pocit, že se ocitli v osmdesátých letech, v dobách Sovětského svazu. Ale pěkně popořádku. Tak náročná cesta by se neobešla bez důsledné přípravy. Do batohu si čeští cestovatelé přibalili například i poměrně těžkou kulovnici, to kdyby se náhodou cestou střetli s ledním medvědem. A jak výprava dopadla? Na to už se podívejte v reportáži.


Bosna

Bosna měla v Evropě vždycky zvláštní postavení. Hlavně díky své poloze na rozhraní východního a západního světa. Hlavnímu městu Sarajevu se dokonce říkalo druhý Jeruzalém. Jako obchodní křižovatka bylo zároveň i křižovatkou kultur. S karavanami kupců sem proudily i jiné zvyky a různá náboženství. Po rozpadu Jugoslávie, ale najednou začala tato různorodost mnohým vadit a kamarádi, kteří spolu kdysi chodili do jedné školy, po sobě začali střílet. 15 let už se tu naštěstí nestřílí, ale ani zdaleka se nepodařilo všechny problémy vyřešit.


Francie

Bydlení v Paříži

A teď se s Objektivem podíváme do vůbec nejnavštěvovanějšího města na světě. Váháte, které to je. Je to Paříž. Řeč ale nebude ani o Eiffelovce, ani o slavné katedrále Notre Dame, ale podíváme se na toto město očima těch, kteří v něm žijí. Jak se bydlí ve francouzské metropoli, kde nájemné je stejně jako v Londýně vůbec nejvyšší v Evropě? A jak pařížské byty vypadají? Abyste si udělali představu, tak spolu s naším spolupracovníkem ve Francii Janem Šmídem teď do některých tak trochu nakoukneme.

videoBydlení v Paříži
...
video video

Bydlení v Paříži

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST