Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Nizozemsko

Den vlajek

Míříme do Nizozemska, ale začneme u japonského suši. Máte ho rádi? Dokonale opracovaný kousek ryby servírovaný na bělostném porcelánu. My nabízíme holandskou variantu. Na špalku vykuchanou rybu, naloženou v soli, posypanou cibulí a podávanou v bílé housce. Za tradicí pojídání syrového sledě je ale vlastně velký vděk jednoho malého národa, který patří rybě, jež ho několikrát zachránila. Proto sledě leckde v Nizozemsku na sklonku jara prostě oslavují.

videoHolandsko: den vlajek
...
video video

Holandsko: den vlajek

Mapa

Chorvatsko

Vnitrozemí ostrovů

Když se řekne Chorvatsko, skoro milion Čechů možná znuděně mávne rukou – právě tolik jich do Chorvatska ročně vyrazí a může tak vzniknout dojem, že v této zemi už není co objevovat – pláže, kempy a přístavy přece znají všichni. O to příjemnější překvapení ale čeká na ty, kdo vyrazí prozkoumat vnitrozemí chorvatských ostrovů. Nedávno jsme to v Objektivu zkusili, ale vracíme se znovu v pohledu kameramana Ondřeje Urbaníka a hlavně v pohybu. Takže nudit se nebudete. To garantuji!

videoChorvatsko: vnitrozemí ostrovů
...
video video

Chorvatsko: vnitrozemí ostrovů

Mapa

Švýcarsko

Engadin

S naší reportérkou Míšou Hergetovou míříme do jediné bezcelní zóny ve Švýcarsku – do lyžařského střediska Samnaun. Právě tomu se přezdívá kolébka carvingu. Leží v nejvýchodnějším cípu Švýcarska – údolí Engadin, ve kterém je například i slavný Svatý Mořic nebo Davos, kde každou zimu vrcholí Světové ekonomické fórum na svém výročním zasedání.

videoŠvýcarsko: Engadin
...
video video

Švýcarsko: Engadin

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST