Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Sýrie

Damašek – mešity

Čeká nás návštěva údajně nejstaršího hlavního města na světě. Míříme do syrského Damašku. Už ve druhém tisíciletí před Kristem město osídlili Aramejci. Ti Damašku tehdy říkali Dům vláhy. Pak se sem stěhovaly i další národy, třeba Řekové, nebo Římané. Největšího rozkvětu se ale Damašek dočkal za vlády Umajjovců, to bylo v 7. století. Z Damašku se stalo doslova centrum Arabské říše. Zajímat nás budou hlavně měšity. A právě z období Umajjovců pochází tamní nejslavnější mešita, nazvaná jak jinak než Umajjovská a leží přímo v samotném centru města. Ale podíváme se nejen tam.

videoSýrie: Damašek - mešity
...
video video

Sýrie: Damašek - mešity

Mapa

Francie

Languedoc

Jihofrancouzský Languedoc se tak trochu nesměle krčí ve stínu svého mnohem známějšího a také mnohem více navštěvovaného východního souseda, kterým je Provence. Pokud se ale někdy do Languedocu vypravíte, tak zjistíte, že to má i svoje výhody. Tak třeba: je tu mnohem míň turistů a ceny jsou o něco příznivější. Ale naopak co se týče zajímavostí a nádherných míst, která stojí za to vidět za Provence Languedoc tedy vůbec nezaostává. Ostatně podívejte se sami.

videoFrancie: Languedoc
...
video video

Francie: Languedoc

Mapa

Pákistán

Pandžáb

Pákistán - jedna z oblíbených destinací horolezců a milovníků hor, se potýká s odlivem turistů. Kvůli islámskýcm radikálům tu totiž přestalo být bezpečno. A letos zemi zasáhla další pohroma - povodně. Svým rozsahem jde o jednu z největších přírodních katastrof v novodobé historii. Reportér ČT Tomáš Vlach prožil měsíc v provincii Pandžáb, která leží v nížinách v okolí středního toku Indu. Spolu s ním teď můžete nahlédnout do života lidí na venkově v Pákistánu. Dostanete se tak na místa, kam za normálních okolností žádní cizinci nejezdí.

videoPákistán: Pandžáb
...
video video

Pákistán: Pandžáb

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST