18. červenec 2010

Obsah dílu

Asie: rýže — Belgie: hranolky — Afghánistán: Kábul

Části dílu

01:01
Asie: rýže
  Vietnam, Čína, Laos, Indie, Kambodža. To jsou země, kam se právě teď s Objektivem vydáme za rýží. Na nenápadné trávě s latinským názvem Oriza sativa závisí výživa více než poloviny lidstva. A přes 90 procent této životně důležité plodiny se pěstuje a konzumuje právě v Asii. V následujících minutách se seznámíme nejen s tím, jak se rýže pěstuje, nebo s nejrůznějšími způsoby jejího využití, ale i s mnoha významy, které má rýže pro asijskou kulturu.
  08:39
  Belgie: hranolky
   Pivo, čokoláda a hranolky. Bez toho se prý Belgičané neobejdou. Piva mají na sto druhů, o belgické čokoládě ani není třeba mluvit, ta je prostě báječná. A hranolky? Že by něco tak obyčejného, jako jsou brambory namočené do oleje, mohlo být něčím výjimečné? Je to tak. Belgičané svoje frity zkrátka milují a nedají na ně dopustit. Ostatně – ono vyrobit je správně není vůbec žádná legrace.
   16:01
   Soutěž
    Víte, kolikrát se pravé belgické hranolky při přípravě hází do oleje?
    A) čtyřikrát
    B) třikrát
    C) dvakrát
    16:34
    Afghánistán: Kábul
     Nejoblíbenější zemí reportéra Tomáše Etzlera je Afghánistán. Navštívil ho mnohokrát a jak sám říká, byla to láska na první pohled. Podíváme se s ním do Kábulu. Mimo jiné nás vezme do tamní tržnice, prý je to ta nejúžasnější, jakou kdy viděl. Podíváme se spolu s ním ale třeba i do kábulské pekárny, anebo do Kuřecí ulice, která je jakýmsi nákupním centrem pro cizince.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     25. červenec 2010

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám