Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Lago di Garda

Největší italské jezero Lago di Garda je rájem milovníků aktivního odpočinku. Kolem jezera vede cyklostezka, je tu dráha pro nadšence na kolečkových bruslích, můžete se tu ale i jen tak procházet anebo provozovat náročnou vysokohorskou turistiku. Hladina jezera a teplý vítr Ora zase zaručují ideální podmínky pro windsurfing. A mám pro vás i jednu zajímavost: věděli jste, že právě tady, konkrétně u města Solferino, vznikla největší humanitární organizace na světě – Červený kříž? Bylo to před 150 lety.

videoItálie: Lago di Garda
...
video video

Itálie: Lago di Garda

Mapa

Austrálie

Victorie

Z Evropy si teď odskočíme do Austrálie. Konkrétně do druhého nejmenšího státu. Je to Victorie. Místní tu žijí hlavně na farmách a život to není snadný. Možná i proto většina mladých z venkova utíká za úplně jiným stylem života do Melbourne. Nás teď bude zajímat tamní vzácná fauna a flora. Během jedné jediné reportáže se teď podíváme hned do několika tamních národních parků. A každý návštěvníky zaujme něčím jiným.

videoAustrálie: Victorie
...
video video

Austrálie: Victorie

Mapa

Gruzie

Lanovky

A teď už slibované lanovky namísto klasické městské hromadné dopravy. V gruzínské Čiatuře lidé skutečně jezdí do práce nebo třeba na nákupy namísto autobusem lanovkou. Pro město v hlubokém kaňonu jsou totiž lanovky tím nejvhodnějším dopravním prostředkem. Síť pěti lanových drah tu postavili ještě za sovětských dob, nejstarší lanovce je šedesát, nejmladší čtyřicet let. A díky obětavosti personálu slouží bez větších oprav dodnes.

videoGruzie: Lanovky
...
video video

Gruzie: Lanovky

Mapa

Francie

Annecy

Na závěr se podíváme do města, které mnozí považují za jedno z nejkrásnějších ve Francii. Souhlasí s tím i náš spolupracovník Jan Šmíd, který tvrdí, že každý, kdo toto město navštíví, je jeho krásou doslova zaskočen. Je to Annecy, nachází se mezi Lyonem a Ženevou. Do vínku prý dostalo snad úplně všechno, ale tamním obyvatelům jakoby to nestačilo a snaží se ho ještě zkrášlit. Už jen tím, že si ho zdobí květinami a ochrana životního prostředí pro ně není povinností, ale potřebou.

videoFrancie: Annecy
...
video video

Francie: Annecy

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST