Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
USA

New Orleans – Mardi Gras

New Orleans a slavné Mardi Gras. To nás čeká v první reportáži. Karneval, večírky, maškarní bály a hlavně všudypřítomné korálky – tak by se dalo několika slovy charakterizovat Mardi Gras. Alegorické vozy projíždějí městem, lidé převlečení do nejrůznějších masek z nich házejí hrsti korálků na přihlížející. Někteří si místa co nejblíže k trase průvodu zabírají už klidně i několik dní předem, dokonce tak velká je to událost. A kvůli karnevalu do města míří každoročně až milion turistů. Město je zkrátka přeplněné lidmi, kteří se baví o sto šest.

videoUSA: New Orleans – Mardi Gras
...
video video

USA: New Orleans – Mardi Gras

Mapa

Itálie

Valle di Ledro

Ledrenské údolí, nebo chcete-li údolí jezera Ledro v Itálii se během první světové války ocitlo přímo na rakousko-italské frontě. A právě proto byli tehdejší obyvatelé odsunuti i do Čech a na Moravu. Oblast Ledrenského údolí náležela Rakousku-Uhersku. Dalo by se tedy skoro říci, že válka dala dohromady dva odlišné světy. Italové na našem území zůstali čtyři roky a jak se za malou chvíli přesvědčíte, tak tehdy započatá přátelství trvají vlastně až dodnes.

Česká televize připravuje o exodu Italů z Valle di Ledra do Čech za I. světové války celý dokument. Pokud byste chtěli přispět zajímavými tipy, informacemi či historickými reáliemi, pište prosím na email ledro@ceskatelevize.cz.

videoItálie: Valle di Ledro
...
video video

Itálie: Valle di Ledro

Mapa

Litva

Křížová hora

V poslední reportáži se vydáme na posvátné místo všech Litevců. Na Křížovou horu. Podle našeho zpravodaje Miroslava Karase prý v této pobaltské zemi není nikdo, kdo by tu alespoň jednou nebyl. Zda je to pravda, nebo ne, to asi jen těžko zjistíme, to ale vůbec nevadí. Miroslav Karas se teď s vámi podělí o své zážitky z tohoto místa. Koneckonců Velikonoce jsou za dveřmi, takže takové malé zastavení na posvátném místě není vůbec od věci. A pokud se ptáte, kolik že je křížů na Křížové hoře? Těžko říct, to se totiž nepodařilo zjistit ani Mirkovi Karasovi.

videoLitva: křížová hora
...
video video

Litva: křížová hora

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2010
 P ST