Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Rakousko

Ötztal

Rakouské Tyrolsko – údolí Oetztal – tam míříme právě teď. Milovníkům lyžování netřeba tuto oblast zdlouhavě představovat, jistě dobře víte, že právě tady každoročně startuje první závod série Světového poháru ve sjezdu. Údolí Oetztal proslavil více než 5 tisíc let starý lovec Oetzi – lovec z mladší doby kamenné, kterého horolezci našli zmrzlého v ledu v roce 1991. Objektiv vás teď ale vezme i na jednu neobvyklou podívanou, kterou byste na lyžařských svazích možná ani nečekali – na divadelní představení.

videoRakousko: Ötztal
...
video video

Rakousko: Ötztal

Mapa

EtiopieTrabantem napříč Afrikou

III. díl: Etiopie

Už potřetí se dnes setkáme se žlutými trabanty, ve kterých čeští dobrodruzi projeli celou Afriku od severu k jihu. Pokud patříte mezi pravidelné diváky, jistě víte, že minule projížděli Súdánem, předtím to bylo Alžírsko a Egypt. Po pískem zavátém severu černého kontinentu se dnes spolu s výpravou podíváme do Etiopie, kde už začíná skutečně zelená Afrika. A jak jinak – i tady budila česká trabantí expedice nemalý zájem místních obyvatel.

videoAfrika: Trabantem napříč (III) Etiopie
...
video video

Afrika: Trabantem napříč (III) Etiopie

Mapa

Gruzie

Kult Stalina

Poslední dnešní zastávkou bude Gruzie, o své zážitky z této země se s námi podělí reportér Tomáš Vlach. K sovětské historii mají v Gruzii spíše vlažný vztah. Na jeden z největších a současně i nejstrašnějších symbolů té doby tu ale nedají dopustit. Josif Vissarionovič Stalin, vlastním jménem Džugašvili, se v Gruzii narodil a hlavně starší generace ho tu chová až v posvátné úctě. Tomáš nás vezme na místa, kde Stalin začal kariéru komunistického revolucionáře a samozřejmě že si na své cestě kladl i otázku, co je na kultu Stalina dodnes tak přitažlivého.

videoGruzie: kult Stalina
...
video video

Gruzie: kult Stalina

Mapa

Stopáž24 minut
Rok výroby 2010
 P ST