Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Belgie

Juliet Liska

Když přemýšlíte, čím ozvláštnit výjimečnou příležitost, jakou je loučení s uplynulým rokem, pak je nabíledni setkání s vyjímečnou osobností. A to nás vede do centra sjednocené Evropy. Čeká nás jedna z nejstarších žen pilotek, Belgičanka s českými kořeny Juliet Liska. Naším uším možná lépe zní hezké české Julinka Lišková. S předválečným Československem ji pojilo létání i velká láska. Zasnoubila se s akrobatem, pozdějším vynikajícím pilotem RAF Václavem Jíchou, který na konci války zahynul. Jejich příběh by vydal na filmový scénář.

videoBelgie: Juliet Liska
...
video video

Belgie: Juliet Liska

Mapa

Německo

Norimberk

Máme za sebou Hod Boží i svatého Štěpána, a tak můžeme udělat malou vánoční inventuru. Trhy jsou už dnes běžnou součástí svátků všech evropských města a obcí, ty české nevyjímaje. My se ale teď ohlédneme za jednou z nejvýznamnějších adventních slavností na starém kontinentu. V Norimberku se o Vánocích vystřídají miliony lidí z celého světa, aby okusili unikátní atmosféru tamních Vánoc a setkali s někým, komu se říká Christkindl. My vám o něm teď řekneme víc.

videoNěmecko: Norimberk
...
video video

Německo: Norimberk

Mapa

Francie

Champagne

V Objektivu se s pravým šampaňským a francouzským regionem Champange neseznamujeme zdaleka poprvé, ale závěr roku je ideální příležitostí na další, tentokrát hloubkovou sondu tohoto fenoménu. Nástup 1. 1. 2010 bude opět zcela nepochybně provázet globální salva korkových špuntů. A náš spolupracovník Jan Šmíd si vzal osobně na starosti, aby to byla salva maximálně poučená. Podstoupil pro nás cestu do nejprestižnějších vinařství ke kořenům nejslavnějších značek a historie Champagne.

videoFrancie: Champagne
...
video video

Francie: Champagne

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST