26 minut

22. února 2009

Část: Soutěž

Obsah dílu

Portugalsko: Azory — Peru, Bolívie: Titicaca — Keňa: Obama

Části dílu

00:57
Portugalsko: Azory
  Jako šachovnice! Přesně tak z výšky vypadá místo našeho prvního výletu. Míříme na Terceiru – přímo do centra Azorských ostrovů. Navštívíme například vyhlášenou sýrárnu, která se jmenuje vakiňa. Co přesně toto slovo v překladu znamená? I to se dozvíte v naší reportáži. Místní sýry patří mezi nejvyhledávanější na ostrovech. Podíváme se ale třeba i mezi místní rybáře, nebo na jeden přírodní unikát. Rozhodně se máte na co těšit!
  06:43
  Peru, Bolívie: Titicaca
   Perla andských velehor – tak se říká jezeru Titicaca. Podle nejslavnější legendy Inků se jejich říše zrodila právě tady. Dodnes na březích jezera žijí potomci slavných indiánů. Titicaca leží na hranici Peru a Bolívie a je jedním z nejvyhledávanějších míst všech turistů, kteří do oblasti zamíří. A není se co divit. Vy máte to štěstí, že z tepla svých domovů nikam cestovat nemusíte, Objektiv to udělá za vás. Takže vzhůru do míst, kde dodnes žijí lidé s krví Inků a kde se dodržují mnohé jejich tradice.
   12:08
   Soutěž
    Jezera Titicaca je pozůstatkem obrovské zaniklé vodní plochy. Jak se toto zaniklé jezero jmenovalo?A) DesaguaderoB) BalliviánC) Mollendo
    12:44
    Keňa: Obama
     Asi tím nejpodstatnějším smyslem cestování je poznání. A pokud se podaří to, že se člověk při cestách dozví i něco o sobě, tak pak se dá mluvit doslova o výhře. Právě to se na cestách povedlo Baracku Obamovi, když vyrazil hledat své předky do Keni. Svou nejdůležitější cestu podnikl ještě v době, kdy nikdo netušil, kdo je ten mladík s podivným jménem, tedy v době, kdy ještě nikdo ani ve snu neodhadoval, že se stane jedním z nejmocnějších mužů světa. Vy máte možnost jeho cestu sledovat spolu s ním. Role průvodce se ujal Michal Kubal.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     1. března 2009

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám