Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Francie

Rhona

Francie jak ji neznáte – to bude první výlet Objektivu. Vydáme se na jih, na místo, kde se velká i malá Rhona vlévá do Středozemního moře. Je to místo, kde je horko, vlhko a v létě se tu objevuje neuvěřitelné množství komárů. Co víc prozradit? Pěstuje se tu rýže a těží sůl – je to zkrátka kraj tak trochu zvláštní. Možná vám bude připadat nejen, jakoby nepatřil přímo do francouzské Provence, ale snad ani do Evropy.

videoFrancie: Rhona
...
video video

Francie: Rhona

Mapa

Tunisko

Džerba

Ostrov pojídačů lotosu – i tak se říká tuniské Džerbě. Legenda tvrdí, že kdo lotos jedinkrát ochutnal, už nikdy nechtěl z ostrova odjet domů. Při svém bloudění Středozemním mořem tam prý dokonce doplul i Odysseus, ostrov se mu tak líbil, že vyslal svoje muže, aby ho prozkoumali, taky ale ochutnali lotos a s pláčem se pak vraceli na loď, ostrov je okouzlil. Doufám, že vás stejně okouzlí i naše následující reportáž.

videoTunisko: Džerba
...
video video

Tunisko: Džerba

Mapa

Etiopie

Addis Abeba

Teď vás vezmeme na místo, kde čas nehraje vůbec žádnou roli. Neexistují tu jízdní řády, den začíná hodinou nula – tedy ráno, když vyjde slunce. Taková je Etiopie. My vám ukážeme, jak plyne život v hlavním městě Addis Abebě. Někoho z vás by možná mohlo těšit to, že pokud byste se tam vydali, tak najednou o sedm let omládnete. Ptáte se, jak je to možné? To zjistíte za chvíli.

videoEtiopie: Addis Abeba
...
video video

Etiopie: Addis Abeba

Mapa

Gruzie

Tbilisi

A je tu také naše pravidelná rubrika Objektiv osobně. Dnes ji pro vás připravil náš moskevský zpravodaj Josef Pazderka. A kam nás vezme? Bude to jeho oblíbená Gruzie. Vezme vás na procházku hlavním městem Tbilisi. Možná po shlédnutí reportáže budete přemýšlet o tom, že se tam někdy určitě musíte podívat. Josef vás mimo jiné vezme do místní vyhlášené restaurace a dozvíte se jak chutná chačapuri, nebo pchali.

videoGruzie: Tbilisi
...
video video

Gruzie: Tbilisi

Mapa

Stopáž25 minut
Rok výroby 2009
 P ST