Objektiv

5. říjen 2008

26 minut

5. říjen 2008

Obsah dílu

Malajsie — Litva — Indie — Rakousko

Části dílu

01:05
Malajsie: pralesy Cameronovy
  Malajsie, pralesy Cameronovy vysočiny a záhadné, dodnes nevyjasněné zmizení Jima Thomsona. První reportáž bude tak trochu tajemná. Že přesně nevíte, kdo to byl Jim Thomson? Je to nepochybně nejznámější cizinec, který je spojován s Malajsií, ale také hlavně se sousedním Thajskem. Americký podnikatel, kterému se taky přezdívalo hedvábný král, jednoho dne v roce 1967 záhadně zmizel právě v temnotě pralesů Cameronovy vysočiny a dodnes se jeho tělo nenašlo. A to i přesto, že za jeho nalezení byla vypsaná slušná odměna.
  07:00
  Litva: tajmné nalezené místo
   Z tajemných pralesů Malajsie zamíříme do Litvy. A v lesích zůstaneme a vlastně jsou svým způsobem taky tajemné – 50 kilometrů od Baltského pobřeží se nachází místo, které ještě nedávno nebylo k nalezení na žádné mapě. Vstoupit na něj skutečně nemohl jen tak někdo. Všechno vysvětlí následující fakt – kdysi tu byla raketová základna sovětské armády.
   11:49
   Indie: Bhópál
    Když vyslovíme jméno indického města Bhópál, tak se vám jistě jako první vybaví rok 1984 a největší průmyslová katastrofa v dějinách lidstva. Z americké chemičky tam tehdy uniklo na 40 tun smrtelně nebezpečných plynů. Jaké to mělo následky asi netřeba připomínat. Objektiv vám teď ale ukáže, že i Bhópál má svou příjemnější tvář – nejen že tu najdete množství památek, ale potkáte tu i příslušníky jednoho z mizejících indických povolání.
    18:51
    Rakousko: nejdelší tunel na světě
     Je připravena také pravidelná rubrika Objektiv osobně. A jak jsem slibovala, dnes bude patřit našemu zpravodaji Janu Moláčkovi, který nás pravidelně ve zprávách informuje o dění u našich rakouských sousedů. Teď nám představí nejambicióznější dopravní projekt – nejdelší tunel na světě. V roce 2022 by měl spojit italskou a rakouskou část Tyrolska a tím odlehčit dálnici přes Brennerský průsmyk.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     12. říjen 2008

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám