Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
EkvádorPo světě na vozíku

Ekvádor

Míříme na jihoamerický kontinent do země, která si vetkla rovník do svého názvu, do Ekvádoru. A jak už asi víte, nečeká nás žádná obyčejná výprava. Je to cesta za snem. Rodina Márova z Přerova vyrazila na výpravu i se synem Jiřím upoutaným na vozík, navzdory jeho nevyléčitelné nemoci. Po mezipřistání na ostrově Bonaire v Karibiku je vyprovodíme do Ekvádoru. Země, kde si nejen můžete sáhnout na rovník, ale ohřát se u sopky, naučit se pár španělských vět nebo si dát třeba – pečené morče.

videoEkvádor
...
video video

Ekvádor


Mexiko

Česká kuchyně

Cestování, to může být někdy i práce. Třeba cestování, které má propagovat Česko za hranicemi. To je někdy hodně tvrdá práce – přesněji konkurenční boj. Musíte prostě zaujmout a Češi na to jsou od lesa. Útočí nejprve na žaludky svých partnerů kvalitní domácí kuchyní, která je ale třeba pro takové Mexiko naprosto exotická. Pravda, dobýt Mexiko není zas tak nesplnitelný úkol – československé a české dějiny tady nejsou úplně neznámé. Víc v reportáži našeho kolegy Filipa Kandy.

videoMexiko
...
video video

Mexiko


Rakousko

Mák

Myslím, že i v Česku platí, že od sousedů se jeden nerad učí, že se na ně nanejvýše rád vytáhne. Přitom se třeba v takovém Rakousku můžeme učit hodně. Třeba tomu, jak Rakušané umí skvěle prodat i zdánlivě obyčejné věci a povýšit je na lákavý turistický cíl. I u nás se už dávno stalo oblíbenou atrakcí vinobraní, ale na jih od nás se velké pozornosti těší třeba sklizeň meruněk, ale i brambor nebo dýní. V Dolních Rakousích dokázali využít dokonce mák. A makové ráje tu mají hned dva – u Haidenu a u Weitry.

videoRakousko
...
video video

Rakousko


Stopáž25 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3