Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Bhútán

Politika

Objektiv svou každotýdenní půlhodinu o cestování tentokrát věnuje jen jediné zemi. Jsme si ale jisti, že nebudete litovat. Bhútán patří k nejtajemnějším státům světa. Himálajské království vpustí na své území jenom pár tisíc lidí ročně a už vůbec není obvyklé, že by tady mohli natáčet a z blízka pozorovat detaily velmi zajímavého života.

videoBhútán – politika
...
video video

Bhútán – politika


Bhútán

Mniši

Kdyby člověk hledal skutečný symbol bhútánského království, asi by skončil u zářivě červené barvy oděvů buddhistických mnichů. Jejich společenství je většinou velmi uzavřené, jenom zřídka dovolí, aby mezi ně pronikl kdokoliv cizí. Natáčení je skoro úplně nemožné. Reportér Michal Kubal ale měl unikátní šanci strávit jeden den s malými mnichy, kteří se připravují na život zasvěcený náboženství.

videoBhútán – mniši
...
video video

Bhútán – mniši


Bhútán

Lukostřelba

A na závěr vás v Objektivu čeká drobná delikatesa. Detail ale vlastně velmi významný – bhútánský národní sport. Schválně, co byste tipovali? Možná horolezectví, lyžování nebo jiný vysokohorský sport. Byli byste ale úplně vedle. Musíme zamířit úplně jinam. Na lukostřelbu, kterou tady provozují všichni, i ty největší hvězdy bhútánského showbusinessu, jak sami uvidíte.

videoBhútán – lukostřelba
...
video video

Bhútán – lukostřelba


Stopáž25 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3