Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Rumunsko

Dunaj

V dnešním světě je jen těžké si představit, že by existovalo nějaké lidské sídlo, ke kterému byste na mapě marně hledali cestu. Ale přeci jen takové místo existuje a to dokonce v Evropě. Jde o rybářskou vesnici Sfistovka, která je doslova ztracena v rákosovém nekonečnu delty Dunaje na hranicích Rumunska a Ukrajiny. Dostanete se tam jedině lodí. Připadá vám to romantické? Dovedete si vůbec takové místo představit? Následující reportáž vám pomůže.

videoRumunsko – Dunaj
...
video video

Rumunsko – Dunaj


Velká Británie

Londýn

Už několikrát jsme se v Objektivu vypravili za krajany do nejrůznějších koutů světa. Mnoho Čechů a Moravanů našlo svůj domov ve Velké Británii. V následující reportáži se za jedním z nich vypravíme do Londýna. Přesvědčíte se i o tom, že k multikulturní jinakosti tohoto velkoměsta může svým způsobem přispět i humus. Ano, slyšíte dobře! Tohle slovo u nás bývá spojováno s něčím odporným až nechutným, ale za chvíli zjistíte, že to nemusí být vždycky pravda.

videoVelká Británie – Londýn
...
video video

Velká Británie – Londýn


Itálie

Matery

Z Londýna se teď přesuneme na jih Itálie – tato oblast bývala už od pradávna hodně chudá. Těžko si ale lze představit větší bídu než takovou, která provázela obyvatele skalního města Matery. Jen si to představte – v jeskynních obydlích zvaných sassi bydleli lidé v těch neprimitivnějších podmínkách ještě v polovině minulého století. V jediné místnosti žilo pohromadě až deset lidí. Jak se od té doby Matera změnila? To zjistíme právě teď.

videoItálie
...
video video

Itálie


Rakousko

Alpy

A k závěru vás pozveme na projížďku po nejznámější alpské vysokohorské silnici, která vede kolem nejvyšší rakouské hory Grossglockner. Takže se pohodlně usaďte – vyrážíme do hor! V Objektivu vás čeká hned několik neuvěřitelně krásných pohledů na velehory, o které přicházejí všichni ti, kteří se snaží projet Alpami co možná nejrychleji po pohodlných dálnicích.

videoRakousko
...
video video

Rakousko


Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3