20. leden 2008

Obsah dílu

Malajsie: Borneo — Egypt: Káhira — Velká Británie: botanická zahrada — Vietnam: Dalat

Části dílu

01:04
Malajsie: Borneo
  V úvodu zamíříme do Malajsie na ostrov Borneo. Do jednoho z nejmenších, ale rozhodně jednoho z nejzajímavějších přírodních parků. Objektiv se do Niahu vrací zhruba po roce. Ale jsme si jisti, že se to určitě vyplatí. Vydáme se vlastně do kolébky dávné civilizace, ale chceme vám tohle místo ukázat hlavně skrze lidi, kteří se živí na asijské poměry snad lukrativním, ovšem dost zvláštním způsobem.
  06:38
  Egypt: Káhira
   Češi znají Egypt vesměs velmi dobře. Ale ne všichni poznali jeho islámský středověk. A ten lze přitom najít přímo uprostřed Káhiry. S Objektivem vstoupíme do čtvrti s přívlastkem islámská. Tady si můžeme připadat jako Alenka v říši divů a za zrcadlem. Bulváry střídají křivolaké uličky s trčícími minarety a smysly cestovatele naplní tisíce vůní, pachů, barev i zvuků.
   12:32
   Velká Británie: botanická zahrada
    Pokud zapředete rozhovor s Angličanem, brzy zjistíte, že jedním z oblíbených témat, obvykle hned po počasí a fotbalu, bude nejspíš zahrada. Když se pak budete pídit po té největší, pošlou vás určitě do Kew. Botanická zahrada se svými 30 tisíci druhy živých rostlin drží primát nejen v Británii, ale patří i k největším na světě. My vám ji otevíráme také jako pozvánku na jednu unikátní výstavu. Víc už v závěru naší reportáže.
    18:59
    Vietnam: Dalat
     Vietnamský Dalat. Město v centrální části země byste v jistém ohledu asi těžko srovnávali s nějakým jiným místem na světě. Na první pohled je to možná obyčejné přímořské letovisko, ale náš spolupracovník, cestovatel Pavel Zvolánek, tady objevil zvláštní a poněkud bizarní atmosféru. Tu mají na svědomí výstřední lidé – říkejme jim třeba umělci, i když tuto kategorii v mnohém překračují.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     27. leden 2008

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám