Objektiv

10. prosinec 2006

26 minut

10. prosinec 2006

Obsah dílu

Rakousko: čerti v Schladmingu — Írán: solné jeskyně — Jordánsko: výprava Indiána Jonese — Brusel: muzeum komiksu

Části dílu

01:03
Rakousko: čerti v Schladmingu
  Zatímco u nás v Česku se čerti, zdá se, pomalu ale jistě vytrácejí, v Rakousku by si bez nich začátek adventu asi nedovedli představit. A když už tak už. Čert tu nechodí jen jeden, ale je jich hned celé hejno a místní ďasové rozhodně nejsou zakřiknutí. Že by rakouské děti zlobili víc než ty české? Jistě ne, je to jen a pouze síla tradice. Ověříme si to společně v rakouském Schladmingu.
  06:06
  Írán: solné jeskyně
   Už v minulém vydání jsme otevřeli okouzlující svět solných jeskyní na íránském ostrově Kešm. K jejich zmapování zásadním dílem přispěla expedice Namak 2006, kterou vyvrcholila několikaletá spolupráce mezi českými vědci a univerzitou v Širázu. My se vydáme ve stopách speleologů, kteří prozkoumali nejdelší jeskynní systém v soli na světě. V Objektivu projdeme celý úspěšný průzkum.
   13:07
   Jordánsko: výprava Indiána Jonese
    Milovníci akčního filmového archeologa Indiany Jonese si tuhle památku budou nepochybně pamatovat z dílu s podtitulem Poslední křížová výprava. Petru, starodávné pouštní město v Jordánsku, navštívil náš reportér Přemysl Čech, a i když jeho cestu narozdíl od Indiany neprovázejí žádné pyrotechnické efekty, je to výprava pořád zajímavá.
    19:42
    Brusel: muzeum komiksu
     Brusel je pro nás synonymem sjednocené Evropy a proč to neříct: tak trochu i byrokratické šedi. Je to místo, kam se jezdí hlavně pracovat, ale vězte, že do belgické metropole se dá dost dobře vyrazit i za zábavou. Určitě to platí pro ty, kdo mají rádi poněkud opomíjený ale velmi živý umělecký obor: comics. Ti mají v Bruselu skvělé muzeum.
     24:33
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      17. prosinec 2006

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám